Erdoğan 30 ilde tura çıkacak; işte Kızılcahamam kampında alınan kararlar

Yerel seçimlerin ardından değişim için Kızılcahamam’da kampa giren AKP’de, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 büyükşehirde toplantılara katılacağı “Türkiye Buluşmaları” yapılacak. Toplantılar ekim ayına kadar sürecek.

Türkiye gazetesinden Emrah Özcan’ın haberine göre, öte yandan AKP’nin devam eden kampında 2028 yılının rotası çiziliyor. Kampta teşkilatların gelecek projeksiyonu çizildi. Partide ortak hareket edilebilmesi için E-teşkilat modeli kurulma kararı alındı. 

TIKLAYIN – Erdoğan: Kürtler ötelenmişti, biz kucakladık; Aleviler ötekileştirilmişti, sorunlarını çözmek için çaba sarf ettik

“Bize ait olmayan sorunların faturasını biz ödüyoruz”

Ayrıca bazı milletvekilleri demografik yapıda değişim olduğu, ülkede sosyal bir dönüşüm yaşandığı bu iki noktada temsiliyet noktasında eksiklikleri gidermek gerektiği gibi konularda endişelerini dile getirdi. Bazı vekiller ise “Bize ait olmayan sorunların faturasını biz ödüyoruz” derken parti kurucuları ve eski milletvekilleri, “Sadece istatistik vererek sunum yaparak olmaz. Sorunun ne olduğunu konuşmalıyız. Kimse sorumluluk almak istemiyor” dedi.

Gençlere özel projeler 

AKP aynı zamanda bu dönemde teşkilattaki üye sayılarının artırmanın yollarını da arayacak. Özellikle 31 Mart ve 14-28 Mayıs seçimlerinde tercihini başka partiden yana kullanan seçmeni AKP’ye kazandırmak için yeni adımlar atılacak. 2023 seçimlerinde yüzde 52,44’ünü oluşturan genç seçmenlerin sayısı 2028 seçimlerinde yüzde 65’e çıkacağından gençler üzerinden teşkilatlanma da tüm hızıyla sürdürecek. Gençlere yönelik ve özellikle üniversiteliler için özel bir ekip kurulacak. Kurulan ekip sosyal medya ve toplum dinamiklerini öne çıkardığı isimler partiye davet edilecek. Aynı zamanda da mahalle merkezli programlar üzerinden yeni isimler tespit edilip sürece katılmaları sağlanacak. 

Milli Eğitim Akademisi 

Ayrıca Milli Eğitim Akademisi kurulacak ve burayı bitiremeyen öğretmen olamayacak. Okul kantinlerinde şekerli yiyeceklerin yasaklanması ise 2025‘e kadar hayata geçecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir