Sinan Ateş cinayeti | Eski Cinayet Bürosu Amiri: Tolgahan Demirbaş’ın olaya dahil olduğuna ve tetikçiyi kaçırdığına dair tespitte bulunduğumuzda…

Uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetinin 17 ay sonra yazılan iddianamesinde, tutuklanan eski Ankara Emniyet Müdürlüğü Cinayet Bürosu Amiri M.E.A., eski Ülkü Ocakları Genel Merkez yöneticisi Tolgahan Demirbaş’ın tetikçi Eray Özyağcı’yı kaçırdığına ilişkin verdiği ifadeler yer aldı.

T24 muhabiri Asuman Aranca, Sinan Ateş cinayeti dosyasındaki bilirkişi raporuna ulaşmış, söz konusu raporda, Tolgahan Demirbaş’ın temizlediği cep telefonundan özel bir program sayesinde kurtarılan bilgiler doğrultusunda tetikçi Eray Özyağcı’yı kaçırdığına ilişkin işaretler ortaya çıkmıştı.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, bugünkü yazısında, cinayetten 17 ay sonra yazılan iddianamede M.E.A.’nın Demirbaş’ın tetikçi Eray Özyağcı’yı kaçırdığına ilişkin yer alan ifadelerine yer verdi.

Buna göre, M.E.A., Demirbaş’ın tetikçi Eray Özyağcı’yı kaçırdığını ifade ederek, “” diyor.

“Konuyu hallettiğini, yardıma gerek kalmadığını söyledi”

M.E.A. ve Demirbaş, suikasttan bir gün önce, 29 Aralık 2023’te telefonla beş kez görüşmüştü. M.E.A., bu görüşmeyi de ifadesinde şöyle açıklıyor:

“Bir gün önce görüşme yaptığım doğrudur. Kaç kez görüştüğümüzü hatırlamıyorum. Görüşmelerimizi FaceTime’dan yaptık. Demirbaş aradı. Bir araca plaka alınması konusunda Trafik Tescil Şube Müdürlüğü’nde birine yönlendirip yönlendirmeyeceğimi sormuştu. Tanıdığım olmadığını, yardımcı olamayacağımı, yine de araştıracağımı söyledim. Aynı gün Demirbaş, tekrar arayarak, konuyu hallettiğini, yardıma gerek kalmadığını söyledi.”

Ağız yoklamak istemiş

M.E.A., suikasttan yarım saat sonra, saat 14’te Demirbaş’la bir dakika yedi saniye görüşmüştü. Arayan, M.E.A. idi. M.E.A., ağzını yoklamak için aradığını iddia ederek, kendisini şöyle savunuyor:

“İsim vermeksizin Çukurambar’da silahlı bir konu olduğunu, buna dair bilgisi olup olmadığını sordum. Maktulü tanıdığı düşüncesiyle sordum. Bana ‘Kim abi, hayırdır, ne oldu’ diye sordu. Böyle konuşunca olaya dair bilgisi olmadığını değerlendirerek, görüşmeyi sonlandırdım.”

Yazının tamamını okumak için .

T24’ÜN SİNAN ATEŞ CİNAYETİ DOSYASI

TIKLAYIN-Sinan Ateş cinayeti dosyasındaki bilirkişi raporuna T24 ulaştı: Ateş’in adresini Ülkü Ocakları Başkanı istemiş!

TIKLAYIN-Bilirkişi raporu: İşte adım adım Sinan Ateş cinayetine giden zaman çizelgesi

TIKLAYIN – Sinan Ateş dosyasında “krizler” bitmiyor: Savcı 2 ay izne ayrıldı, dosya bir kez daha el değiştirdi

TIKLAYIN – Sinan Ateş cinayetini suikast çetesine rapor eden fotoğraf ortaya çıktı: Tetikçiyi taşıyan kuryeden ‘görev tamam’ pozu!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir